ראשי | הלבנת שיניים | שיטות להלבנת שיניים

שיטות להלבנת שיניים

שיטות להלבנת שיניים שיטות להלבנת שיניים

השיטות המקובלות להלבנת שיניים- החל מטיפול חד פעמי אצל רופא השינים ואפילו הלבנת שיניים ביתית.


יש מספר דרכים לטפל בשינויי צבע כותרת השן. מובן, שיש לאבחן את הגורם לשינוי שנגרם בצבע השן לפני הטיפול. על כך פרטנו בכתבה הראשונה המסבירה על הסיבות לשינוי צבע השן.
בכדי להתחיל תהליך של הלבנת שיניים והסרת כתמי שיניים יש לבקר תחילה אצל רופא שיניים ו/או שיננית. על מנת לאבחן את הסיבות לשינוי צבע השיניים. בכל מקרה מומלץ (ואף חובה) לעשות טיפול מקדים את השיננית על מנת להסיר את אבנית השן וכתמי עישון, כתמי מזון ומשקאות לפני תחילת טיפול להלבנת השיניים.

כמו כן, ניתן לאחר טיפול אצל שיננית להשתמש במשחות שיניים שונות אשר מכילות סודיום ביקרבונט (המכונה אצלנו סודה לאפיה) אשר עשויות להפחית את נראות כתמי העישון וכתמי המזון שנדבקו אל זגוגית השן.

הלבנת שיניים אצל רופא שיניים (הלבנה מיידית)

הלבנת שיניים אצל רופא השיניים מתבצעת תוך שימוש בחומרים כימיים מהולים במי חמצן. מי החמצן מאפשרים חדירת חומרי ההלבנה אל הדנטין דרך הנקבוביות שקיימות בשן.
כאשר מבוצעת הלבנת שיניים אצל רופא מוסמך, יש באפשרותו לשלוט על ריכוז החומרים המוחדרים לצורך הלבנת השיניים ולכן ניתן לבצע הלבנת שיניים תוך טיפול אחד. הלבנת שיניים זו נקראת הלבנה מיידית.

הלבנת שיניים ביתית (הלבנה ממושכת)
בהלבנת זו משתמשים בריכוז מנוך יותר של חומרים פעילים ולכן הלבנת שיניים מסוג זה נמשכת בין 3-8 ימים.
בהלבנה זו אין צורך בהשגחת רופא צמודה והיא מתבצעת כאשר רופא השיניים מספק למטופל סד לילה העשוי מפלסטיק שקוף ותמיסת הלבנה. את הסד מניח המטופל בין שעה לעשר שעות (בד"כ בלילה) ובשיטה זו ההלבנה מתבצעת בשלבים. יתרון שיטת הלבנת שיניים זו נעוץ בכך שהמטופל שולט בקצב ההלבנה ובמידת ההלבנה.

תופעות לוואי
ביום שלאחר ההלבנה עלולים לסבול מרגישות לחום/קור בשיניים. תופעה זו חולפת בד"כ לאחר יום-יומיים.

לעיתים תופענה נקודות לבנות על השיניים המולבנות, תופעה זו חולפת לאחר כשעה מסיום תהליך ההלבנה.

בכל כמה זמן יש לחזור על פעולת הלבנת השיניים?
משך הזמן שבו נותרת השפעת ההלבנה תלוי במבנה האנטומי של כל אחד ואחת מאיתנו וכמובן יש תלות ישירה באורח החיים של האדם.
כפי שסקרנו בכתבה הקודמת הרגלי חיים שיכולים לגרום להכתמה חיצונית, כגון עישון או שתייה תכופה של קפה ותה, יכולים לפגום בהלבנה לאורך זמן אך באופן כללי ניתן לומר שהשפעות ההלבנה נותרות במשך כשנה עד שנתיים.

איזו שיטה להלבנת שיניים לבחור?
לא משנה באיזה שיטה להלבנת שניניים תחברו, חובה להיוועץ עם רופא שיניים לפני תחילת התהליך על מנת למנוע נזקים שעלולים להגרם לרקמה האורגנית של השן. לא משנה באיזו שיטה תבחרו, העיקר שהיא תתאים לאופייכם, לאורך החיים ולמחויבות שלכם לתהליך.

מציאת רופא שיניים לטיפול הלבנת שיניים

טיפולי שיננית

מצגת הממחישה את טיפול הלבנת השיניים PDF

מחפש רופא שיניים מומלץ או מרפאת שיניים מומלצת? לחץ/צי כאן
עוד באותו נושא:

עישון, משחת שיניים, הלבנת שיניים, צבע שיניים, דנטין, זגוגית השן, כותרת השן, אבנית השן, כתמי עישון, מי חמצן, הלבנה מיידית, הלבנת שיניים ביתית, כתמי שיניים, הלבנת שיניים בלייזר, הלבנת שיניים בבית, הלבנת שיניים מחיר, הלבנת שיניים כללית, הלבנת שיניים טבעית, הלבנת שיניים ביתית מומלצת, הלבנת שיניים באר שבע, הלבנת שיניים באשדוד, הלבנת שיניים אצל רופא, הלבנת שיניים אקולוגית, הלבנת שיניים באילת, הלבנת שיניים באשקלון, הלבנת שיניים ג'ל

תן ציון למאמר זה

5.00